Bizi Arayın: +90 262 331 36 38
SUMMITECH EL KORUYUCU ELDİVENLERİ

NEDEN ECOSORB®

Ecosorb® endüstriyel koku kontrolü için yeşil bir çözümdür.

Ecosorb® ürünler sert kimyasallar veya maskeleme kokuları kullanmaksızın endüstriyel kokuları ortadan kaldırmak için doğal bileşenler kullanır. Çok yönlü ve etkili olduğu kanıtlanmıştır, Ecosorb® koku kontrol ürünleri çoklu çözümler için ihtiyacı ortadan kaldırarak, tam bir çözüm sunar.
• Hem organik ve inorganik koku için geçerlidir
• İnsanlar için güvenlidir
• Hayvanlar için güvenlidir
• Çevre için güvenlidir
• Toksik değildir
• Gerektiğinde özel mühendislik dizaynı için olanak sağlar

Kokuları maskelemiyoruz, kokuları ortadan kaldırıyoruz.

Turunçgiller, kiraz, gül yaprağı, lavanta, menekşe vs gibi kokuları bilirsiniz. Bu kokular genellikle endüstriyel kokuları maskelemek için kullanılmaktadır. Koku gideriminde bu maskeleme ürünleri işe yaramaz. Bu maskeleme ürünleri, sorunun çok kısa süreli bastırma amacıyla kullanılmaktadır. Maskeleme kokuları bir süre sonra kaybolur ama rahatsız edici endüstriyel koku tekrar ortaya çıkar. Maalesef maskeleme ürünleri, güzel isimlerine rağmen, koku nötralizasyonunda size kalıcı bir çözüm sunamazlar.

Ecosorb® ürünleri ise tam tersidir. Endüstriyel kokuları maskelemez, nötralize etmek için moleküler seviyede reaksiyona girer. Ecosorb® ile kimyasalların kullanımına ihtiyaç duyulmaz. Bizim doğal, güvenilir ve çevreci Ecosorb® ürünleri hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen HMH Danışmanlık’a başvurun.

Hızlı ve Etkili

Ecosorb® koku nötralize edicilerin çalışma prensibi basit olmasına rağmen, inanılmaz derecede etkilidir. Temel çalışma mekanizması absorbsiyon, absorbsiyon gaz çözünürlüğü ve reaksiyondan ibarettir. Su ile seyreltilmiş ve atomizasyon sistemi ile dağıtılmış su zerreciğinin etrafında kaplı olan yağ tabakası elektrostatik yük oluşturmaktadır. Bu yük damlacığı yüzey üzerine kötü-koku molekülleri absorbsiyonunu kolaylaştırır. Böylelikle kokuya sebep olan molekül Ecosorb® zerreciği tarafından absorbe edilir ve tutulur.

Bilimsel olarak kanıtlanmış. Tamamıyla güvenli.

Kokuları yok eden Ecosorb®’un gücü, geniş kapsamlı araştırmalar sonucunda bağımsız laboratuvarlar, üniversiteler ve olfaktrometri analistleri tarafından desteklenmiştir. Ecosorb® diğer koku kontrolü ürünlerine nispeten kendi güvenliğini ve verimliliğini sağlamıştır.

Malzeme Güvenlik Bilgi Formu (MSDS)

Ecosorb® koku nötralizayon ürünleri USA İş Sağlığı ve Güvenliği İdaresi (OSHA) ve MSDS formunda belirtildiği üzere Federe Teklike Standartı 29 CFR 1910.1200’nin üreticilerden istediği standartlarda uyumludur. İnsan toksisitesi

Çevre Koruma Kuruluşu (EPA) nın standarlarına göre Ecosorb® ürünleri bağımsız laboratuvar tarafından insan toksisitesi için test edilmiştir. Akut oral toksisite, akut dermal toksisite, akut solunum toksisitesi, birincil göz tahrişi, primer dermal tahriş ve dermal sensitizasyon dâhil her durumda Ecosorb® ürünleri mükemmel olan en güvenli sınıflandırmada yer almıştır.

Balık Toksisitesi

Ecosorb®’un kullanılması yada suya dökülmesinden kaynaklı potansiyel tehlikeleri tanımlamak için ürünler test edilmiştir. Aşağıda listelenmiş olan standartlar sayesinde, Ecosorb® ürünlerinin su altı yaşamına tamamıyla toksik olmadığı kanıtlanmıştır.

• EPA Method 72-2, Defne Magna
• EPA Yöntem 72-1, Fathead Minnow
• EPA Method 72-1, Gökkuşağı Alabalık
• EPA Method 797-1300, Defne Magna
• EPA Yöntem 797-1400, Fathead Minnow
• EPA Method 797-1400, Gökkuşağı Alabalık

Uçucu Organik Bileşik (VOC) Analizi

İki bağımsız laboratuvarın yapmış olduğu EPA Methodu 624 ve 8260 testine göre, endüstride kullanılan Ecosorb® ürünleri VOC artışına katkıda bulunmamaktadır. Her iki test göstermiştir ki, Ecosorb® ürünleri, zararlı VOC veya HAP oluşturmamaktadır.

Gaz Testi

Ecosorb® ürünleri, endüstride yaygın olup kokuya sebep olan Gaz kromatografi aracılığı ile test edilmiştir. Test edilen gazlar Hidrojen Sülfür (H2S), Sülfür Dioksit (SO2), Amonyak (NH3), Etil Merkaptan (C2H5SH) ve Metil Merkaptan (CH4S) dir. Koku nötralizasyonunda Ecosorb® ürünleri bu gazların her biri üzerinde belirgin etki göstermiştir.

Sistem Entegrasyonu

HMH Danışmanlık, işletmenizin ihtiyacına göre tam çözüm oluşturmak için çalışmaktadır. Ecosorb® sistem uzmanları, koku kaynağına göre en uygun sistemi sizler için dizayn edebilmektedir. Bu sistem entegrasyonu, müşterilerimiz için tekrar tekrar kanıtlanmış, güvenilir sonuçlar sağlamaktadır.

Ecosorb® koku kontrolü ürünlerinin arkasındaki bilim hakkında daha fazla bilgi almak için HMH Danışmanlık uzmanları ile iletişime geçiniz.

MEDYA GALERİ

Fotoğraf ve videolarla Ecosorb® uygulamaları ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Medya Galeri için Tıklayınız!

KÜTÜPHANE

PDF arşivimiz için buraya göz atabilirsiniz...


PDF Dökümanlar için tıklayınız!

İLETİŞİM

  • Adres: Vezirçiftliği Mh.
    Ulucami Cad. No:41/C
    Başiskele-KOCAELİ - TURKEY
  • Telefon: +90 262 331 36 38
  • Fax: +90 262 331 38 88
  • Gsm: +90 532 364 47 99
  • E-Posta: info@hmhdanismanlik.com.tr
© 2015 HMH DANIŞMANLIK Tüm hakları saklıdır.TASARIM İBRAHİM ÖCAL