Bizi Arayın: +90 262 331 36 38
SUMMITECH EL KORUYUCU ELDİVENLERİ

GIDA ÜRETİMİ

Güvenli bir şekilde gıda üretim proseslerinden kaynaklı kokunun ortadan kaldırılması.

Gıda üretimi kaynaklı kokuların ağırlıklı büyük bir bölümü, tesisin üretim ve atıksu arıtma alanından yayılmaktadır. Kaynağı ne olursa olsun bütün kokular tüm insanlar için rahatsızlık oluşturmaktadır. Bir süre sonunda doğal olarak meydana gelen organik maddeler tesise yerleştikten sonra, özellikle et işleme ve rendering tesislerinde kokulu molekülllerin kontrolü oldukça zordur. Aşırı derecede lagünleri veya logarları yüklenmiş (yağ ve gres) bazı gıda işletmelerinin kendi atıksu arıtma tesisleri vardır. İşletmedeki atıksuyun temizleme aşamaları sırasında, atıksu çamuru etrafa daha fazla koku yayar.

Ecosorb®’un koku giderim ürünleri çevrecidir ve ilgili yasal mevzuatlara göre gıda üretimi proseslerinde kullanılmak için onaylıdır. Bu ürünler ham madde işlemlerinde ya da stoklama alanlarında kullanılabilirler, atık toplama ya da atık işleme alanlarında, atıksu arıtma tesislerinde ve scrubber ya da pişirme alanlarının temizlenmesinde rahatlıkla ve güvenli bir şekilde kullanılabilir onaydadır. Çünkü Ecosorb® geniş spektrumlu kokuları nötralize edici olması özelliği ile gıda üretim tesislerinde meydana gelen geniş yelpazeli koku kaynaklarını yok edicidir. Ecosorb® sistemlerinin çok yönlülüğü ile koku gideriminde fabrika işletmelerine verimli ve ekonomik çözümler sunar.

Et İşleme

Çiftçilikten rendering aşamalarına kadar farklı tesislerdeki et işlemelerinde önemli koku sorunları meydana gelebilir. Ecosorb® mühendisleri yaygın kokuları yok etmek amacıyla arıtma tesisleri için; atomziasyon ya da buhar, katı atık üzeri kapsülasyonlama, tesis temizliği ve yığınlar üzerine direk ejeksiyonlama gibi çeşitli uygulamalar geliştirdi.

Balık İşleme

Balık işleme prosesleri soya fasulyesi, arpa ve balık yağının karıştırılması içeren üretimlerdir. Bu proses koku problemlerini meydana getirmektedir. Çoklu nozul içeren bir atomizasyon sistemi ile ortama ihtiyaç duyulduğu kadar Ecosorb® koku gidericiler verilerek, istenmeyen kötü kokular kontrol atına alınabilir.

Tavuk İşleme

Üç farklı yolla az miktarda Ecosorb® ürünleri kullanılarak tavuk ve diğer tavuk ürünleri işleme proseslerinde oluşan ana koku kaynakları yok edilebilir. Bazı kümes hayvanları kesim veya işleme tesislerinde, sistemin düzenli çalışması dolayısıyla yüksek oranda bir koku problemi ile karşılaşılmaz. Ama işletmenin hafta sonu tatili gibi kısa süreli kapalı olması durumunda koku önemli derecede hissedilir düzeye gelir. Bu durumlarda oluşan kötü kokuları, Ecosorb® 606’nın fanlar ile hayvan atıklarının depolandığı yerlere uygulanması sonucu çözebilirsiniz.

Yapay Aroma Tesisleri

Yapay aroma tesisleri çok ağır ve farlı çeşitlilikte aroma üretimi yapsa bile, geniş çeşitlilikteki koku problemleri, Ecosorb® ürünlerinin doğru oranda ve doğru teknikte uygulanması ile koku problemleri ortadan kaldırılmaktadır.

Çikolata Fabrikaları

Çikolata üretim tesislerinde sterilizasyon prosesi, su içerisinde uçucu gazlar bırakmaktadır. Bu da pis koku problemine sebep olmaktadır. Ecosorb® 206 hızlı ve verimli bir şekilde koku problemini çözmektedir.

Gıda prosesindeki kokuyu güvenli ve etkili bir şekilde yok etmeniz gereken bir tesisiniz mi var?

Hemen HMH Danışmanlık uzmanları ile irtibata geçiniz.

MEDYA GALERİ

Fotoğraf ve videolarla Ecosorb® uygulamaları ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Medya Galeri için Tıklayınız!

KÜTÜPHANE

PDF arşivimiz için buraya göz atabilirsiniz...


PDF Dökümanlar için tıklayınız!

İLETİŞİM

  • Adres: Vezirçiftliği Mh.
    Ulucami Cad. No:41/C
    Başiskele-KOCAELİ - TURKEY
  • Telefon: +90 262 331 36 38
  • Fax: +90 262 331 38 88
  • Gsm: +90 532 364 47 99
  • E-Posta: info@hmhdanismanlik.com.tr
© 2015 HMH DANIŞMANLIK Tüm hakları saklıdır.TASARIM İBRAHİM ÖCAL