Bizi Arayın: +90 262 331 36 38
SUMMITECH EL KORUYUCU ELDİVENLERİ

EMİSYON ÖLÇÜMLERİ

1-Baca Gazı Emisyon Ölçümleri

Baca Gazı ölçümlerini; ISO 9001 Kalite Belgesine sahip Greenline 8000 Marka portatif baca gazı analiz cihazımız ve Dr. Födisch DMS 05 Marka bacada toz örnekleme cihazımız ile yapıyoruz. "Endistriyel Kaynakll Hava Kirliliginin Kontrolu Yonetmeligi" uyarınca tüm sanayi tesislerinin emisyon izni almaları ve emisyon ölçümlerini periyodik olarak yaptırmaları zorunlu kılmıştır. Bu çerçevede istenen, baca gazı (emisyon) ölçümleri hizmetlerini veriyoruz.EKOTEKNiK Cevresel Ölçüm Laboratuarında alanında gerekli eğitimleri almış ve ölçüm konusunda yeterliliği ive tecrübesi olan elemanlarımız ile Baca Gazı Ölçümlerini yapıyoruz.TS EN ISO/IEC 17025 Standardına baglı kalarak kurmuş olduğumuz kalite yönetim sistemi prensipleri dogrultusunda hizmet veriyoruz.Ölçüm sonucunda; Bagımsızlık ve Gizlilik ilkelerine bağlı kalarak, bilgi işlem merkezimizde hazırlanan ölçüm raporlarını tarafınıza en kısa zamanda ulaştırıyoruz. 2-Ortam Havası İmisyon Ölçümleri

3-Gürültü Ölçümleri ve Kontrolleri

"GÜRÜLTÜ YÖNETMELiGi" "iş yerlerinin işitme sağlığı açısından kabul edilebilir en yüksek gürültü seviyeleri değerlerini sağladığını göstermek zorundadır". İç ortam gürültü ölçümünlerinde TS EN 61672-1 [Elektroakustik - Ses Seviye Ölçerler

Bölüm 1:

Teknik özellikler) ve TS EN 61672-2 [Elektroakustik - Ses Seviye Ölçerler

Bölüm 2:

Model Değerlendirme Deneyleri) standartlarında da tarifi verilen teknik özelliklere sahip SVANTEK marka SVAN949 model gürültü cihazı ile gürültü ölçümü hizmetleri verilmektedir. Yapılan ölçümler doğrultusunda hazırlanan gürültü haritaları ile, gürültü dağılımını daha net görmeniz sağlanmakta ve alınması gereken tedbirler daha netleşmektedir. Yapılan ölçümler doğrultusunda; Bağımsızlık ve Gizlilik ilkelerine bağlı kalarak, bilgi işlem merkezimizde hazırlanan ölçüm raporlarını tarafınıza en kısa zamanda ulaştırıyoruz.

4-Dozimetrik Gürültü Ölçümü

5-Aydınlatma Ölçüleri

İyi bir aydınlatma işlemlerin sağlıklı, temiz ve düzgün olmasına katkıda bulunur. En iyi çalışma ortamını sağlamak için, kişilerin performanslarını ve verimliliğini etkileyen tüm çevre koşullarının kontrolü zorunludur. Bu koşullar arasında ışık ve aydınlatma, işçilerin, çabuk, doğru, rahat ve güvenli görmesi açısından önem taşır. "İşçi sağlığı ve iş güvenliği tüzüğü R.G. 14765, Binaların yangından korunması hakkında yönetmelik R.G. 24827, Elektrik kuvvetli akım tesisleri yönetmeliği R.G. 24246, işyeri Bina ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine ilişkin Yönetmeliği" Yönetmelikleri uyarınca iş yerleri aydınlatma ölçümlerini yaptırmalı ve gerekli tedbirleri almalıdır. Bu çerçevede istenen aydınlatma ölçümü hizmetlerini veriyoruz.

6-Termal Konfor Ölçümleri

"işçi Sağlığı Ve iş Güvenliği Tüzüğü, Madde 20, 21, 81" "Kapalı işyerlerindeki sıcaklık ve nem derecesinin, yapılan işin niteliğine uygun olmakla beraber ılımlı bulunması esastır". Uyarınca iş yerleri termal konfor ölçümlerini yaptırmak zorundadırlar. Bu ölçme işlemleri anemometre cihazı ve sıcaklık, nem ölçüm cihazları sayesinde yapılmaktadır. Bu çerçevede istenen termal konfor ölçümleri hizmetlerini vermekteyiz. Alanında uzman elemanlarımız tarafından yapılan termal konfor ölçümleri, bilgi işlem merkezimizde raporlanmakta ve tarafınıza en kısa süre içerisinde Gizlilik ve Bağımsızlık ilkelerine bağlı kalarak ulaştırılmaktadır.

7-İç Ortam Toz Ölçümleri

"işçi Sağlığı Ve iş Güvenliği Tüzüğü, Madde 76" doğrultusunda yapılan ölçümleridir. iç ortam toz ölçümlerinde, TS 2361 (Hava Kirliliği Ölçme Metotları Havada Süspansiyon Durumunda Bulunan Maddeler Miktarının Tayini! standardında tarifi verilen optik yansıma metoduna uygun olarak ölçüm yapabilen THERMO Marka, Pdr-1200 Cihazı kullanılmaktadır. Bu çerçevede istenen iş yeri tozluluk ölçümleri hizmetlerini vermekteyiz. iç Ortam Toz Ölçümlerini, el tipi ölçüm cihazı ile yapıyoruz. Alanında uzman elemanlarımız tarafından yapılan toz ölçümleri, bilgi işlem merkezimizde raporlanmakta ve tarafınıza en kısa süre içerisinde Gizlilik ve Bağımsızlık ilkelerine bağlı kalarak ulaştırılmaktadır.

8-Toksik Gaz ve Buhar Ölçümleri

9-Titreşim Ölçümleri

MEDYA GALERİ

Fotoğraf ve videolarla Ecosorb® uygulamaları ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Medya Galeri için Tıklayınız!

KÜTÜPHANE

PDF arşivimiz için buraya göz atabilirsiniz...


PDF Dökümanlar için tıklayınız!

İLETİŞİM

  • Adres: Vezirçiftliği Mh.
    Ulucami Cad. No:41/C
    Başiskele-KOCAELİ - TURKEY
  • Telefon: +90 262 331 36 38
  • Fax: +90 262 331 38 88
  • Gsm: +90 532 364 47 99
  • E-Posta: info@hmhdanismanlik.com.tr
© 2015 HMH DANIŞMANLIK Tüm hakları saklıdır.TASARIM İBRAHİM ÖCAL