Bizi Arayın: +90 262 331 36 38
SUMMITECH EL KORUYUCU ELDİVENLERİ

ÇEVRE HİZMETLERİ

1-Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu Hazırlanması

Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği Ek1 ve Ek2listesinde yer alan faaliyetleri gerçekleştirecek gerçek ve tüzel kişiler bu yönetmelik kapsamında Ek1 listesinde yer alıyorlarsa ÇED Raporu, Ek2 listesinde yer alıyorlarsa Seçme eleme Kriterlerine göre proje tanıtım dosyası hazırlamakla yükümlüdürler. Çevresel Etki Değerlendirmesi konusunda tecrübeli Mühendis ve teknik eleman kadromuz ile kurumunuza Çevresel Etki Değerlendirmesi raporu hazırlıyoruz.

2-Emisyon İzni ve Raporu

Endüstriyel Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği Liste A ve Liste B grubunda yer alan faaliyetleri gerçekleştirecek gerçek ve tüzel kişiler bu yönetmelik gereğince emisyon izni almakla mükelleflerdir. Emisyon izni ve raporu hazırlanması konusunda yeterli tecrübesi olan Mühendis ve teknik eleman kadromuz ile kurumunuza emisyon izni ve raporu hazırlanması hizmetini veriyoruz.

3-Ön Lisansı Takibi (Geri Dönüşüm, Toplama Ayırma vs )

Ambalaj ve Ambalaj Atıkları Kontrolü Yönetmeliği Uyarınca işletmelerin faaliyet alanlarında geri dönüşüm ve i veya Toplama ayırma işlemleri var ise faaliyet alanları ile ilgili lisansı almaları mecburidir. işletmelerin sıkı çalışma temposu ve lisans takibinin zorluğu göz önüne alındığında bu konularda danışmanlık hizmeti alınması süreci kısaltması açısından önem taşımaktadır. işletmenizin Ön lisans / lisans takibini yapıyoruz ve en kısa sürede işletmenize lisans alınmasında yardımcı oluyoruz.

4-Atık Yöentimi Danışmanlık Hizmetleri

Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmelik, Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği, Atık Pil ve Akümülatörlerin Kontrolü Yönetmeliği, Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği, Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği, Elektrik Ve Elektronik Eşyalarda Bazı Zararlı Maddelerin Kullanımının Sınırlandırılmasına Dair Yönetmelik, Hafriyat Toprağı, İnşaat Ve Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği, Katı Atıkların Kontrolü Yönetmeliği, Ömrünü Tamamlamış Lastiklerin Kontrolü Yönetmeliği, Poliklorlu Bifenil Ve Poliklorlu Terfenillerin Kontrolü Hakkında Yönetmelik, Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği Ve Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği kapsamında, kamu kurum ve kuruluşları ile özel işletmelerin çalışmalarına başlamalarından sona erdirmelerine kadar geçen süreç içerisinde, atıkların kaynağında ayrı toplanması, ayrıştırılması, geri dönüşümü veya bertarafının sağlanması zorunluluğundan bahsedilmiş ve bu sorumluluğun kamu kurum ve kuruluşları ile özel işletmelerin kendilerine ait olduğu bildirilmiştir. MNT Çevre Danışmanlık & Environmental Consulting, konularında uzman ve mevzuatlara hakim destek ekibi ile atıkların geçireceği süreci planlama, geri dönüşüm veya bertarafını sağlama ve bu sürecin belgelendirilmesi, atıkların kaynağında ayrı toplanması konusunda yönetim planları oluşturma ve atık yönetim eğitimleri konularında hizmet vermektedir.

5-Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi

HMH Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak 1996 yılından beri İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatının işletme ve işyerleri için öngörmüş olduğu tüm Yasal Yükümlülüklerin, HMH Teknik Uzman ve Sağlık Ekipleri tarafından işveren adına gerek mahallinde oluşturulacak konuşlandırma gerekse de görevlendirme esası ile gerçekleştirmekteyiz.

MEDYA GALERİ

Fotoğraf ve videolarla Ecosorb® uygulamaları ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Medya Galeri için Tıklayınız!

KÜTÜPHANE

PDF arşivimiz için buraya göz atabilirsiniz...


PDF Dökümanlar için tıklayınız!

İLETİŞİM

  • Adres: Vezirçiftliği Mh.
    Ulucami Cad. No:41/C
    Başiskele-KOCAELİ - TURKEY
  • Telefon: +90 262 331 36 38
  • Fax: +90 262 331 38 88
  • Gsm: +90 532 364 47 99
  • E-Posta: info@hmhdanismanlik.com.tr
© 2015 HMH DANIŞMANLIK Tüm hakları saklıdır.TASARIM İBRAHİM ÖCAL