Bizi Arayın: +90 262 331 36 38
SUMMITECH EL KORUYUCU ELDİVENLERİ

BELEDİYE-RESMİ KURULUŞLAR

Endüstriyel kokuları ortadan kaldırmak bizim sorumluluğumuz.

Belediye atıkları, çöp toplama istasyonları, atıksu arıtma tesislerinde meydana gelen kokuların önlenebilmesi için OMI Endüstri Ecosorb®’u geliştirdi. Kötü kokuları ortadan kaldırmak için Ecosorb zerrecikleri kokuya sebep olan moleküllerle tepkimeye girerek Van Der Waals bağları oluşturmaktadır. Ecosorb®’un bu ürünü çok miktardaki kullanımlar için uygun fiyat avantajı sağlamaktadır ve ekonomiktir. Özellikle kısıtlı bütçeli olan koku giderim yatırımları için uygundur.

Katı Atık

Katı atık işleme tesislerinde, işletmenin doğası gereği koku problemi vardır. Belediye katı atıkları, düzenli depolama, kompost ve ortak kompostlama tesisleri, yaydıkları kötü kokular ile; işçiler ve çevrede yaşayanları etkileyen önemli bir sorun teşkil etmektedir.

Farklı türdeki katı atıklar, farklı türde koku üretmektedir. Tipik olarak, belediye katı atıklarının depolama alanlarından önemli miktarda metan gazı salınmaktadır. Ancak metan kokusuz olduğundan, bu bölgeden salınan merkaptanlar rahatsız edici kokulara sebep olmaktadır.

Ecosorb®’un farklı uygulama yöntemleri ile bu koku sorununu ortadan kaldırmak mümkündür.

Transfer İstasyonları

Transfer istasyonlarının şehir iç ortamlarında kurulması nedeniyle, koku sorunu meydana gelmektedir. Ve hiç kimse çöp kokusunu koklamak istemez. Transfer istasyonlarının çatı kısmına kurulan atomizasyon sistemi ile Ecosorb® ürünleri ortama mistlenir ve kötü kokuları yok eder. Atomizasyon sisteminin bir diğer avantajı da, oluşabilecek toz problemini de bastırmış olur.

Depolama Sahası

Birçok depolama tesisi, belediye çamurundan gübre üretmektedir. Bu çamurun transferinin kamyondan boşaltımı sırasında, önemli bir miktarda koku ortaya çıkar ve ortama yayılır. Fan sistemi aracılığıyla Ecosorb®’un ortama verilmesi bu koku sorununu çözecektir.

Kompost

Belediye çamurları genellikle kapalı tesisler içerisinde kompostlanır. Bu alanlar inanılmaz koku problemleri meydana getirir. Ecosorb® ürünleri ya susuz halde ya da nozullu ve nemlendiren fanlar ile atomize edilmiş şekilde çok geniş kompostlama alanlarında kokunun kontrolünü sağlar.

Ecosorb® katkı maddesi, özel sprey jel formülasyonu ile havaya giden kokunun bloke edilmesine olanak sağlar. Bu yöntem, eski tip kompost uygulamaları için ideal bir çözümdür.Belediyeler ile özel sektördeki, endüstriyel ve ticari kompostlama alanlarında kullanılan toprak ve çevre dostu Ecosorb® Sprey Jel hakkında bilgi almak için HMH Danışmanlık ile irtibata geçiniz.

Atıksu Arıtma Tesisleri

Ecosorb®, atıksu arıtma prosesleri için doğal koku kontrolü sunar.

Endüstriyel ve belediyelerin gerçekleştirdiği atıksu arıtımı, kötü koku oluşumuna sebep olur. Bu durum arıtma tesisi etrafındaki işçileri, yerleşim yerlerini, işyerlerini ve etraftaki endüstriyel alanları rahatsız etmektedir.

Arıtma tesislerindeki başlıca koku oluşumuna sebep olan alanlar; pompa istasyonları, atıksu giriş kanalları, çökeltme havuzları, çürütücüler, havalandırma havuzları, lagünler ve çamur işleme alanlarıdır. Kokular genellikle Hidrojen Sülfür (H2S), Sülfür Dioksit (SO2), Amonyak (NH3), Skatol gibi proteinlerin kokuşmasından meydana gelen madde (C9H9N), Etil Merkaptan (C2H5SH) ve Metil Merkaptan (CH4S), aminler ve aromalı bileşenler kaynaklıdır.

Herbir tesisin kendisine ait spesifik problemleri mevcuttur. Ecosorb® koku giderim ürünlerinin atomizasyonu endüstriyel kokuların gideriminde stratejik dönüm noktası oluşturur.

Atıksu Giriş Kanalları ve Ön Arıtma

Hidrojen sülfür, arıtma tesislerinde ciddi bir problemdir. Pulvarizasyon sistemleri kurulumu ile koku nötralize edilir. Bazı uygulamalarda ise, Ecosorb® koku giderim ürünleri arıtma tesis suyu ile seyreltilerek daha ekonomik çözümler sağlanabilir.

Atıksu Septik Çamurun Boşaltılması

Septik çamur vidanjörleri kendi atıklarını bir yerlere taşıma ihtiyacı duyar. Bu yerler ise genellikle lokal atıksu tesisleridir. Ham septik çamur özellikle çok kokuludur ve tesis içerinde kaldığı sürece kontrol edilemeyen ciddi koku problemlerine sebep verebilmektedir. Rüzgar yönüne göre; boşaltma noktası yanında kurulu basit bir atomizasyon sistemi, ihtiyaç duyulan etkili geçici çözümler sunacaktır.

Aktif Çamur Havzaları

Aktif Çamur havzaları geniş ve üstü kapatılmamış olabilir. Bu havzalardan, rüzgar ile yönelen kokular ciddi problem teşkil eder. HMH Danışmanlık kötü kokuların yok edilmesinde en uygun Ecosorb®koku giderim sistemini seçmenizde size yardımcı olacaktır.

MEDYA GALERİ

Fotoğraf ve videolarla Ecosorb® uygulamaları ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Medya Galeri için Tıklayınız!

KÜTÜPHANE

PDF arşivimiz için buraya göz atabilirsiniz...


PDF Dökümanlar için tıklayınız!

İLETİŞİM

  • Adres: Vezirçiftliği Mh.
    Ulucami Cad. No:41/C
    Başiskele-KOCAELİ - TURKEY
  • Telefon: +90 262 331 36 38
  • Fax: +90 262 331 38 88
  • Gsm: +90 532 364 47 99
  • E-Posta: info@hmhdanismanlik.com.tr
© 2015 HMH DANIŞMANLIK Tüm hakları saklıdır.TASARIM İBRAHİM ÖCAL