Bizi Arayın: +90 262 331 36 38
SUMMITECH EL KORUYUCU ELDİVENLERİ

ATIK SU

Ecosorb®, atıksu arıtma prosesleri için doğal koku kontrolü sunar.

Endüstriyel ve belediyelerin gerçekleştirdiği atıksu arıtımı, kötü koku oluşumuna sebep olur. Bu durum arıtma tesisi etrafındaki işçileri, yerleşim yerlerini, işyerlerini ve etraftaki endüstriyel alanları rahatsız etmektedir.

Arıtma tesislerindeki başlıca koku oluşumuna sebep olan alanlar; pompa istasyonları, atıksu giriş kanalları, çökeltme havuzları, çürütücüler, havalandırma havuzları, lagünler ve çamur işleme alanlarıdır. Kokular genellikle Hidrojen Sülfür (H2S), Sülfür Dioksit (SO2), Amonyak (NH3), Skatol gibi proteinlerin kokuşmasından meydana gelen madde (C9H9N), Etil Merkaptan (C2H5SH) ve Metil Merkaptan (CH4S), aminler ve aromalı bileşenler kaynaklıdır.

Herbir tesisin kendisine ait spesifik problemleri mevcuttur. Ecosorb® koku giderim ürünlerinin atomizasyonu endüstriyel kokuların gideriminde stratejik dönüm noktası oluşturur.

Atıksu Giriş Kanalları ve Ön Atırma
Hidrojen sülfür, arıtma tesislerinde ciddi bir problemdir. Pulvarizasyon sistemleri kurulumu ile koku nötralize edilir. Bazı uygulamalarda ise, Ecosorb® koku giderim ürünleri arıtma tesis suyu ile seyreltilerek daha ekonomik çözümler sağlanabilir.

Atıksu Septik Çamurun Boşaltılması
Septik çamur vidanjörleri kendi atıklarını bir yerlere taşıma ihtiyacı duyar. Bu yerler ise genellikle lokal atıksu tesisleridir. Ham septik çamur özellikle çok kokuludur ve tesis içerinde kaldığı sürece kontrol edilemeyen ciddi koku problemlerine sebep verebilmektedir. Rüzgar yönüne göre; boşaltma noktası yanında kurulu basit bir atomizasyon sistemi, ihtiyaç duyulan etkili geçici çözümler sunacaktır.

Aktif Çamur Havzaları
Aktif Çamur havzaları geniş ve üstü kapatılmamış olabilir. Bu havzalardan, rüzgar ile yönelen kokular ciddi problem teşkil eder. HMH Danışmanlık kötü kokuların yok edilmesinde en uygun Ecosorb®koku giderim sistemini seçmenizde size yardımcı olacaktır.

Gıda Üretim Tesisleri
Birçok gıda üretim tesisi kendisine ait atıksu arıtma tesisini bulundurmaktadır. Gıda üretimi boyunca atıksu lagünlerinden oluşan kokular oldukça rahatsız edicidir. Ecosorb® koku nötralizasyon ürünleri gıda üretim tesislerinde kullanım için onaylı ve çevre için de güvenlidir.

Doğada çözünebilir koku kontrol çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak için HMH Danışmanlık ile irtibata geçiniz.

MEDYA GALERİ

Fotoğraf ve videolarla Ecosorb® uygulamaları ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Medya Galeri için Tıklayınız!

KÜTÜPHANE

PDF arşivimiz için buraya göz atabilirsiniz...


PDF Dökümanlar için tıklayınız!

İLETİŞİM

  • Adres: Vezirçiftliği Mh.
    Ulucami Cad. No:41/C
    Başiskele-KOCAELİ - TURKEY
  • Telefon: +90 262 331 36 38
  • Fax: +90 262 331 38 88
  • Gsm: +90 532 364 47 99
  • E-Posta: info@hmhdanismanlik.com.tr
© 2015 HMH DANIŞMANLIK Tüm hakları saklıdır.TASARIM İBRAHİM ÖCAL